Forum Irminsul Strona Główna
POMOC Rejestracja SzukajFAQ Zaloguj
Stare anime
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Irminsul Strona Główna » M&A Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Stare anime
Autor Wiadomość
Muraki;)
Nowy
Nowy


Dołączył: 12 Sty 2010
Posty: 26
Skąd: Rajsko...

Post Stare anime Odpowiedz z cytatem
No jak wiadomo największą furrorę robią nowości ale NIEKTÓRE starocie też są niezłe..np.Zetsuai (nazwa nie pełna bo mam sklerozę...)
Pią Sty 15, 2010 21:06 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama







Pią Sty 15, 2010 21:06
mietła
Nowy
Nowy


Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 30
Skąd: Ci to przyszło do głowy?

Post Odpowiedz z cytatem
Hm, ze straszych produkcji to na pewno Slam Dunk. Seria o koszykówce. Pierwszy odcinek pojawił się chyba w '93 a ostatni 96'. No jest to jedna z lepszych serii sportowych jakie udało mi się dorwać. No i legendarne Dragon Ball , gdzie pierwsze odcinki pojawiły się w '86 roku.
Pią Sty 15, 2010 23:14 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
administrator
Kami-sama D.
Kami-sama D.


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 536
Skąd: przyszło tam poszło...

Post Odpowiedz z cytatem
To jest dopiero. Dragon balle. Albo Sailor Moon, czy Rycerze zodiaku. Pamiętam, że takie tajemnicze to było zawsze. Teraz pewnie jakbym to zobaczyła to uhuhuhu....
Pią Sty 15, 2010 23:18 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Nazwa Skype
Yukine
Kirigirisu
Kirigirisu


Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 293
Skąd: Ikebukuro

Post Odpowiedz z cytatem
Dragon Ball jest nieśmiertelny xD

_________________
Eine Kleine Nachtmusik
Nanda?!


[BAKA INU]
Kowarekake no Orgol OVA 1/1
Kissxsis tv
Pią Sty 15, 2010 23:21 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Rosette
Kami-sama R.
Kami-sama R.


Dołączył: 11 Sty 2010
Posty: 632
Skąd: wy bierzecie te pytania? Ośw

Post Odpowiedz z cytatem
Jedni uważają stare anime za klasyki, inni za starocie. Patrząc z perspektywy czasu, można powiedzieć, że pomiędzy poczciwą Tygrysią Maską a nowym Bleachem jest przepaść nie do przeskoczenia. Dla mnie jednak te pozycje zawsze będą się jawić jako czysta klasyka, którą każdy znać powinien, a nie tylko ograniczyć się do anime z panienkami o oczach na 2/3 twarzy ze słodkim głosikiem i moe ubraneczkami.

Moim pierwszym anime na pewno był Dragon Ball, Slayers- ( pol. tytuł: Magiczni Wojownicy ) i Sailor Moon ( pol. tytuł: Czarodziejka z Księżyca )
Zwykle są to sztandarowe tytuły wymieniane przez niemal wszystkich otaku, gdyż te pamiętne serie leciały kiedyś w telewizji, z tego co pamiętam to na rtl7, i każda sobota rano- w domu dzieci jakby nie było, bo razem z bratem siedzieliśmy jak trusie przed nowym odcinkiem DB xD
Osobiście byłam największą fanką Slayersów i Czarodziejki, którą nie tylko oglądałam, ale i kupowałam komiksy w kiosku. Miałam wielkie pudło gazetek z nią. Ach te pamiętne czasy, gdy Czarodziejka z Księżyca kosztowała 1,70 zł...


Slayersi to była moja miłość *u* Uwielbiałam rozwrzeszczaną Linę Inversę z kompleksem na punkcie rozmiaru swojego biustu, kompletnie niekumatego Gauryego czy zdystansowanego Zelgadisa...


Ale oprócz tej czołowej trójki było wiele innych serii. Kto pamięta Yattamana? Very Happy I ich szurniętych złodziei z gangu Drombo i wielkiego mecha-psa?
To jest nasz polski opening:
http://www.youtube.com/watch?v=MdaAIhqICzU&feature=related
Ale nie wiem, czy wiecie, że w 2008 roku wyszła wersja odnowiona Yattamana, którego animacja znacznie poprawiona stanowczo cieszy oko. Słynne rozbieranie Dronio... pamiętacie, jej zawsze ciuchy się rozrywały podczas eksplozji xD
http://www.youtube.com/watch?v=FJ6mrC0aBUo&feature=related

Albo wcześniej wspominana przeze mnie Tygrysia Maska? Sami zobaczcie jak wyglądała tamtejsza animacja:
http://www.youtube.com/watch?v=H8DmAz5yIvU
TM była puszczana na kanale Polonia 1 Very Happy Oglądałam zawsze z bratem, nawet, jeśli nie bardzo mi się podobała xD

Pierwsze anime z gatunku Magical Girls też było w Polsce puszczane. Ale tytuł Majokko Megu-chan pewnie nikomu nic nie mówi, prawda? Ale " Bia - Czarodziejskie Wyzwanie " już powinno Smile Aż mnie ciarki przechodzą jak oglądam opening >3< to było genialne anime! Zawsze lubiłam to, że bohaterka jest taka ładna i wszyscy faceci się za nią uganiają xD
http://www.youtube.com/watch?v=xTARyiM-BRA


Było jeszcze Czarodziejskie Zwierciadełko, które osobiście nie wiele pamiętam, tylko tyle że na pewno oglądałam to Smile

Zastanawia mnie tylko jedno... dlaczego było tak dużo openingów śpiewanych po włosku? xD

_________________
Sob Sty 16, 2010 11:08 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Muraki;)
Nowy
Nowy


Dołączył: 12 Sty 2010
Posty: 26
Skąd: Rajsko...

Post Odpowiedz z cytatem
Ja jak byłam mała najbardziej lubiłam Pokemony...SmileSmileSmile
Sob Sty 16, 2010 14:48 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
administrator
Kami-sama D.
Kami-sama D.


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 536
Skąd: przyszło tam poszło...

Post Odpowiedz z cytatem
Po włosku? Ja pamiętam dubbing francuski. W większości starych anime. Zwłaszcza w DB, czy Rycerzach zodiaku. Tak na prawdę to niewiele pamiętam z tych pozycji wszystkich. I drugi raz nie mogłabym ich oglądnąć. Próbowałam Sailor Moona nadrobić, bo go nie widziałam jak byłam mała, nie licząc pojedynczych odcinków, ale po prostu się nie da. To jest straszne jak się na to patrzy. Tajemnicza historia, super moce i piękne dziewczyny, które kiedyś były ideałami, zamieniają się w głupie panieneczki z tandetnymi tekstami, w dodatku fabuła z wielce ciekawej przyprawia nas o dreszcze ironicznej grozy. Mimo to wspomnienie dawnych emocji i radości kiedy nadchodziła godzina kolejnego odcinka, sprawiają wiele radości i przywracają miłe wspomnienia.
Sob Sty 16, 2010 15:03 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Nazwa Skype
anthy
Kami-sama A.
Kami-sama A.


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 114
Skąd: no jak to skąd? z Bydgoszczy!

Post Odpowiedz z cytatem
Dubbing? Jeszcze pamiętacie po jakiemu mówili? Mamo... ja nie pamiętam, a moje pierwsze anime... Sailor moon! Dragon Balla nigdy nie widziałam i chyba nie chcę zobaczyć ^^

_________________
Jak to się mówi w Chinach: Są ludzkie płody- jest impreza.
Sob Sty 16, 2010 16:49 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
Ill
Sempai
Sempai


Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 110

Post Odpowiedz z cytatem
A czy ktokolwiek oglądał lub pamięta takie anime jak "Łowca dusz"?
Moim zdaniem jest to jedno z najlepszych anime swojego gatunku (fantasy) jakie kiedykolwiek postały.
I popieram, że Dragon Ball to najlepsze anime świata;p
Nie Sty 17, 2010 18:25 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
administrator
Kami-sama D.
Kami-sama D.


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 536
Skąd: przyszło tam poszło...

Post Odpowiedz z cytatem
Łowca dusz? o czym to było, być może coś kojarzę. Sprawdzę z resztą w internecie.

_________________
Człowiek zrozumie, że jest śmiertelny,
że nie ma nadziei na wskrzeszenie i przyjmie śmierć
przyjmie ją z radością.
Będzie jak Bóg,
i wszystko będzie dozwolone.
Nie Sty 17, 2010 18:26 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Nazwa Skype
Hisoka_Hoshigaki
Sempai
Sempai


Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 176

Post Odpowiedz z cytatem
Ja obejrzałam całą 1 serie SailorMoon i... podobało mi się... Faajne było

_________________
Let's live our lives heroicaly,
Let's live them with style.
Nie Sty 17, 2010 21:07 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rosette
Kami-sama R.
Kami-sama R.


Dołączył: 11 Sty 2010
Posty: 632
Skąd: wy bierzecie te pytania? Ośw

Post Odpowiedz z cytatem
Ja bym niestety nie dała rady wrócić do Sailorek. Niecały miesiąc temu od nowa obejrzałam Slayers- pierwszą serię, tak dla uczczenia wspomnień. Mówiąc szczerze, ledwie to zniosłam, ostatnie odcinki oglądałam na siłę ;P

_________________
Nie Sty 17, 2010 21:13 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Muraki;)
Nowy
Nowy


Dołączył: 12 Sty 2010
Posty: 26
Skąd: Rajsko...

Post Odpowiedz z cytatem
Ja nienawidzę oglądać na siłę...nawet jak ktoś mówi o "pozycjach obowiązkowych" to jak mnie nie zainteresują nie obejrzę/przeczytam.
Ale wracając do starszych ale nie najstarszych anime podobało mi się też Gravitation jest to shōnen-ai w sumie nie jest jakieś nadzwyczajne, tło też nie szczególnie powalające ale przynajmniej ciuchy głównych bohaterów nie są tak "piękne" jak Kōjiego Nanjo...
Sro Sty 20, 2010 10:40 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rosette
Kami-sama R.
Kami-sama R.


Dołączył: 11 Sty 2010
Posty: 632
Skąd: wy bierzecie te pytania? Ośw

Post Odpowiedz z cytatem
Hmm... Porównując z taką Tygrysią Maską czy Yattamanem, to Gravitation jest stosunkowo świeżym anime xD nie przypisywałabym go do starych, gdyż stare anime nie dotyczyły związków męsko-męskich a przede wszystkim walk- ze złem, o dobro, etcetera etcetera.


Ill, czy ten Łowca Dusz nie latał przypadkiem na takim wielkim, muminkowatym czymś?

_________________
Czw Sty 21, 2010 11:46 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hisoka_Hoshigaki
Sempai
Sempai


Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 176

Post Odpowiedz z cytatem
Mam pytanie dotyczące pewnego starego anime: Czy nie wie ktoś na jakiej stronie można obejrzeć 'Revolutionary Girl Utena'? Nie ma tego na prawie żadnej znanej mi stronie, a tam gdzie jest odcinki są pousuwane...

_________________
Let's live our lives heroicaly,
Let's live them with style.
Sro Lut 10, 2010 17:05 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama







Sro Lut 10, 2010 17:05
Wyświetl posty z ostatnich:    
Skocz do: 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Irminsul  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online