Forum Irminsul Strona Główna
POMOC Rejestracja SzukajFAQ Zaloguj
Balsamista

 
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Irminsul Strona Główna » Manga Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Balsamista
Autor Wiadomość
Rosette
Kami-sama R.
Kami-sama R.


Dołączył: 11 Sty 2010
Posty: 632
Skąd: wy bierzecie te pytania? Ośw

Post Balsamista Odpowiedz z cytatem

Dorwałam dwa pierwsze tomy Balsamisty i chciałabym sie podzielić moją opinią.
Balsamista urzekł mnie kreską. Jest ona nietypowa i bardzo charakterystyczna. Do tego cechuje ją estetyka i " czystość " rysunku, nie ma nawalonych szczegółów i chaosu jak w przypadku Kamikaze Kaito Jeanne, < której to styl autorki, Ariny Tanemury, uwielbiam, nawet jeżeli brak w nim poczucia prawidłowych proporcji ciała xD > Niestety, nie jest też jakoś nadzwyczaj piękna, ogromne wargi czasem mnie przerażały.
Pani Mihara jest oszczędna w rastrowaniu, więc każda kartka jest niemal idealnie biało-czarna, półtony są używane rzadko i dzięki temu właśnie Balsamistę zaliczam do mang Estetycznych.

Te dwa tomy przeczytałam zaraz po przyjeździe z konwentu na wpół-zasypiająca w cieplutkiej pościeli, wiec może to było powodem mojego ciągłego pochlipywania nad mangą- bo niemal co rozdział sobie parę łezek uroniłam.
Istotnie, manga jest wzruszająca. Ale jeśli chodzi o samą fabułę... jest dziwna. Powiem więcej, jak przeczytam kolejne tomy < słyszałam, że ktoś ma >

Moja ulubiona historyjka dotyczyła Kotka. Piękny finał. Strasznie smutny, ale przepiękny.
http:

_________________
Pon Kwi 12, 2010 14:17 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama







Pon Kwi 12, 2010 14:17
administrator
Kami-sama D.
Kami-sama D.


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 536
Skąd: przyszło tam poszło...

Post Odpowiedz z cytatem
Manga całkiem niezłą, ale nie zachwyca. To tyczy zarówno fabuły i kreski.
Ręce jak u terminatora, jeśli chwyci twoją głowę to zamknie ja w pięść.
Ale całkiem całkiem na nudę.

_________________
Człowiek zrozumie, że jest śmiertelny,
że nie ma nadziei na wskrzeszenie i przyjmie śmierć
przyjmie ją z radością.
Będzie jak Bóg,
i wszystko będzie dozwolone.
Pon Kwi 12, 2010 20:25 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Nazwa Skype
Yukine
Kirigirisu
Kirigirisu


Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 293
Skąd: Ikebukuro

Post Odpowiedz z cytatem
Ja tam uwielbiam Balsamistę Smile <patrzy na plakat na szafie>
kreska specyficzna dla autora(autorki?) mi tam ona się podoba XD
Naprawdę smutne, ale może wciągnąć.

_________________
Eine Kleine Nachtmusik
Nanda?!


[BAKA INU]
Kowarekake no Orgol OVA 1/1
Kissxsis tv
Pon Kwi 12, 2010 20:47 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Hisoka_Hoshigaki
Sempai
Sempai


Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 176

Post Odpowiedz z cytatem
Lubie Balsamiste, ale mnie tez to nie zachwycilo. Ani kreska, ani fabula nie jest jakas szczegolna. No i jakos wielce wzruszajace tez nie bylo... Czytalam jak dotad tej autorki 5 tomikow Balsamisty i Beautiful People i bardziej podobalo mi sie to drugie. Beautiful People bylo cuuudnee!! Very Happy
Wto Kwi 13, 2010 18:07 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Muraki;)
Nowy
Nowy


Dołączył: 12 Sty 2010
Posty: 26
Skąd: Rajsko...

Post Odpowiedz z cytatem
Balsamista jest BARDZO specyficzny (jak większość mang hanami;)) ale przybliża interesujący zawód.....XDXD
Wto Kwi 13, 2010 18:10 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rosette
Kami-sama R.
Kami-sama R.


Dołączył: 11 Sty 2010
Posty: 632
Skąd: wy bierzecie te pytania? Ośw

Post Odpowiedz z cytatem
Trochę deprymujący <wg> jest fakt, że wątek romantyczny został BARDZO odłożony na drugi plan, do tego jest on traktowany nawet po macoszemu, a sama bohaterka nie pojawia się właściwie wcale przez dwa tomy z rzędu.

Szkoda też, że autorka usilnie unika scen, w których musiałaby pokazać owe zmasakrowane zwłoki jakie poddaje jej bohater balsamowaniu. Na przykład chciałabym zobaczyć to spalone dziecko z I czy II tomu, tymczasem oględziny zostało przedstawione... od twarzy balsamisty. Może mangaka uważa, że brakuje jej umiejętności?

Sama fabuła też nie jest nadzwyczaj porywająca. Jest to raczej zbiór opowiadań o poszczególnych obiektach pracy owego balsamisty nie będących ze sobą powiązanych. Ich spójnikiem jest właśnie ten znikomy watek dotyczący romantycznych uczuć między bohaterami.

_________________
Pon Kwi 26, 2010 17:16 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hisoka_Hoshigaki
Sempai
Sempai


Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 176

Post Odpowiedz z cytatem
Ale wątek romantyczny w kolejnych tomach się rozwija... A w maju ma wyjść szosty tom !!! Smile

_________________
Let's live our lives heroicaly,
Let's live them with style.
Wto Kwi 27, 2010 11:12 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rosette
Kami-sama R.
Kami-sama R.


Dołączył: 11 Sty 2010
Posty: 632
Skąd: wy bierzecie te pytania? Ośw

Post Odpowiedz z cytatem
Wątek romantyczny dalej leży i woła o pomstę do nieba _^_

Tak właściwie nie zostało nic nadmienione o głównym bohaterze, który, trzeba przyznać, jest dość ciekawą personą. Podoba mi się pomysł, w sposób jaki odreagowuje on po wykonaniu balsamowania. Po godzinach styku z zimnym nieboszczykiem, czuje potrzebę dotyku ciepła, miękkiego i żywego ciała. To wytłumaczenie przemówiło do mnie, pomimo tego że facet jest zwykłym kobieciarzem Razz

_________________
Sro Cze 23, 2010 17:55 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama







Sro Cze 23, 2010 17:55
Wyświetl posty z ostatnich:    
Skocz do: 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Irminsul  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online