Forum Irminsul Strona Główna
POMOC Rejestracja SzukajFAQ Zaloguj
Hakuouki ( Wiosna 2010 )
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Irminsul Strona Główna » Anime Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Hakuouki ( Wiosna 2010 )
Autor Wiadomość
Rosette
Kami-sama R.
Kami-sama R.


Dołączył: 11 Sty 2010
Posty: 632
Skąd: wy bierzecie te pytania? Ośw

Post Hakuouki ( Wiosna 2010 ) Odpowiedz z cytatem
Hakuouki

" Okres Edo. Yukimura Chizuru to młoda dziewczyna, której ojciec po wyprawie do Kioto zaginął bez wieści. Chizuru postanawia go odnaleźć, przebiera się za chłopca i rusza do Kioto. Los chciał, że jest ona świadkiem dziwnego morderstwa i grupa przystojnych bishounenów-samurajów bierze ją w niewolę. " // Tanuki
Taaa... bishounenów *u*
Ogólnie, wyszły na razie jakieś dwa odcinki, jeśli jest trzeci, to bez pl napisów.

Włączyłam pierwszy ep raczej z nudy, niż z zaciekawienia. Przeszukiwałam MAL'a w celu znalezienia jakiegoś anime wychodzącego, które byłoby zdatne do oglądania. Na Hakuouki wpadłam przypadkiem i- przyznaję, zakochałam się od pierwszego wrażenia.
Po raz- wprost cudowna kreska. Delikatna, estetyczna, śliczna po prostu. Postacie mają boskie facjaty, a dziewczę Chizuru wygląda uroczo, ale nie słodko < duży plus >
Dalej, animacja- płynna, zgrabna. Co prawda, fajerwerków nie ma, ale nie zmienia to faktu, że stoi ona na wysokim poziomie.
PO trzecie- klimat. Niesamowity klimat Japonii z okresu Edo. Wszędzie latają samurajowie, katany, nastrojowa muzyczka i krajobrazy, kimona i fryzury. Wszystko to, co tygryski lubią najbardziej.

No i na koniec, tak dla podkreślenia,
BISHOUNENY! *.* OMG ale ciacha! Nareszcie coś, co jest równocześnie i o samurajach, walkach i o przystojnych panach, czyli w sam raz dla żeńskiej części widowni.
Panowie też się nie zawiodą ;)

Tu macie screeny z odcinka Drugiego < akurat oglądałam :P >













_________________


Ostatnio zmieniony przez Rosette dnia Sro Paź 13, 2010 14:54, w całości zmieniany 2 razy
Pon Kwi 19, 2010 23:12 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama







Pon Kwi 19, 2010 23:12
administrator
Kami-sama D.
Kami-sama D.


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 536
Skąd: przyszło tam poszło...

Post Odpowiedz z cytatem
Kiaaaa Very Happy Też zaczęłam to w końcu oglądać i trzeba przyznać, że jak na razie grafika idzie w parze z fabułą, przy czym obie są wysoko posadzone.

Masz ulubieńców już ? XD

Nie znoszę Souji Okita jest arogancki i w ogóle bije od niego takim takim wrrr
Lubię za to Sanosuke Harada (złote oczy, brunet), Hajime Saito (charakterystyczny szal i kucyk na bok) i Keisuke Sannan (chyba najbardziej jak na razie) Mam jakieś zboczenie do facetów w okularach.

Screeny są z online w sensie jak oglądałaś czy ściągasz? Bo strasznie dobra jakość

_________________
Człowiek zrozumie, że jest śmiertelny,
że nie ma nadziei na wskrzeszenie i przyjmie śmierć
przyjmie ją z radością.
Będzie jak Bóg,
i wszystko będzie dozwolone.
Wto Kwi 20, 2010 15:44 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Nazwa Skype
Rosette
Kami-sama R.
Kami-sama R.


Dołączył: 11 Sty 2010
Posty: 632
Skąd: wy bierzecie te pytania? Ośw

Post Odpowiedz z cytatem
Nie mam ulubieńca jeszcze, gdyż, jak to u bizonów, najpierw trzeba dokładnie przyjrzeć się stadu, a potem dopiero upolować najlepszą sztukę Very Happy
A bizonów tam co nie miara, chyba się zgodzisz >D

Co do Okito, to ma dość ciężki charakterek, ale nie mogę powiedzieć że go nie znoszę, bo jest całkiem... sexy xD Spodobał mi się i to całkiem całkiem. A patrząc na jego osobowość dziwię się, że jeszcze wszystkich tam nie potruł, w końcu pichci czasem obiadki w kuchni xD

Sanosuke jakoś nie zwrócił swoją osobą mojej uwagi. Może nadrobi wraz z rozwojem akcji.
Saito *.* Ale on ślicznyyy! Ten szaliczek... kucyk... miodzio =^^= Ja chcę takiego w pokoju...
A Sannan-san ma ujmujący charakter. Tak spokojny, że aż mam dziwne wrażenie, że jeszcze wylezie z niego jaki szarlatan.
Pozytywnym zaskoczeniem był dla mnie Heisuke < ten młody z wysokim, długim kucykiem > Osobiście przyzwyczaiłam się do takich młodzików-samurajów, którzy są rozwrzeszczani i pewni siebie, mało kogo szanują- a zwłaszcza płeć damską. Tymczasem Heisuke okazał się niezwykle uroczy, sympatyczny, a także bezpośredni. Tak samo pozytywny wydał mi się jego kompan, z którym toczy boje o jedzenie, Nagakura Shinpachi < wydaje się wesoły, radosny i w ogóle taki wielki pozytyw, peace and love Very Happy >

Wyczytałam ciekawostkę, że Shinpachi razem z Sanosuke tworzą zgrany, komiczny duet... chcę zobaczyć ich w jakimś komediowym wątku jak najszybciej, plz :'D

Co do screenów, to oglądałam na Shindenie online na dużym ekranie, przy okazji robiłam screeny. Potem zmniejszyłam zdjęcia, et voila. Naprawdę ładne, prawda?

_________________
Wto Kwi 20, 2010 17:35 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
administrator
Kami-sama D.
Kami-sama D.


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 536
Skąd: przyszło tam poszło...

Post Odpowiedz z cytatem
chyba nawet lepsze niż to, co ściągnęłam na komputer. Ja też oglądałam na Shindenie jakość mają znakomitą!

Tzn nie chodzi o ulbieńców na amen, tylko takie pierwsze charaktery, które od razu rzuciły się w oczy.
Sannan i tak jest no ichi!

_________________
Człowiek zrozumie, że jest śmiertelny,
że nie ma nadziei na wskrzeszenie i przyjmie śmierć
przyjmie ją z radością.
Będzie jak Bóg,
i wszystko będzie dozwolone.
Wto Kwi 20, 2010 18:30 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Nazwa Skype
Ill
Sempai
Sempai


Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 110

Post Odpowiedz z cytatem
Obejrzałem pierwszy odcinek i...
Jestem pod niesamowitym wrażeniem, kreska jest genialna, fabuła (jak na razie) nie jest jeszcze zbyt ciekawa ale powinna się rozwinąć.
Nie mam jeszcze ulubionej postaci ale wszystkie przypadły mi do gustu.
Mam tylko nadzieję, że nie (CENZOR) tego anime bo zapowiada się na prawdę ciekawie.
Idę oglądać kolejny odcinek Smile

Nie klnij bo będzie warn! // Rosette
Sro Kwi 21, 2010 13:32 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rosette
Kami-sama R.
Kami-sama R.


Dołączył: 11 Sty 2010
Posty: 632
Skąd: wy bierzecie te pytania? Ośw

Post Odpowiedz z cytatem
Co ja bym bez shindena zrobiła. Ta strona oferuje w większości serii najlepszą jakość online z polskimi napisami.

Ludzie, ale wyszedł 3 odcinek Very Happy Very Happy tylko z angielskimi napisami. Ale to oznacza, że to kwestia dnia, dwóch by pojawił się po polsku.
Osobiście uważam, że odcinek trzeci był genialny. Walki były bardzo naturalne- takie, jakie są naprawdę. Machasz mieczem- dostajesz raz i padasz, a nie odcinają Ci ręce, przebijają w każdym możliwym miejscu a ty i tak walczysz bohatersko, jakby nic się nie stało... < tak jest np w Bleachu == >

Macie ode mnie pare screenów. Nie są tak dobre jak poprzednie, ale da się obejrzeć Wink


Tych dwoje < góra-dół > lubię coraz bardziej.



Wooo... pojawił się główny zUy...




A Okita znowu u mnie zapunktował. Jest naprawdę milszy niż na pierwszy rzut oka można by stwierdzić. < Btw, ta scena jest MEGA! >




Kawaii! *3*



A ten jak zawsze nabzdyczony... xD


_________________
Sro Kwi 21, 2010 14:52 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
administrator
Kami-sama D.
Kami-sama D.


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 536
Skąd: przyszło tam poszło...

Post Odpowiedz z cytatem
Widziałam już trzeci odcinek. I doszłam do wniosku, że ta laska jest głupia.
Wpakowała się w sam środek bitwy i szarpała Okitę (tak mu było?) za rękaw. To, co ona tam wyprawiała to szczyt kretynizmu ><

_________________
Człowiek zrozumie, że jest śmiertelny,
że nie ma nadziei na wskrzeszenie i przyjmie śmierć
przyjmie ją z radością.
Będzie jak Bóg,
i wszystko będzie dozwolone.
Czw Kwi 22, 2010 14:45 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Nazwa Skype
Rosette
Kami-sama R.
Kami-sama R.


Dołączył: 11 Sty 2010
Posty: 632
Skąd: wy bierzecie te pytania? Ośw

Post Odpowiedz z cytatem
Faktycznie, za bystra to ona nie jest. Z drugiej strony jej kretynizm był potrzebny, by seria mogła pokazać Okito od lepszej strony. Scena, w której stanął w jej obronie była cudna <3 Aż mi się cieplutko na serduszku zrobiło.

_________________
Czw Kwi 22, 2010 20:07 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
administrator
Kami-sama D.
Kami-sama D.


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 536
Skąd: przyszło tam poszło...

Post Odpowiedz z cytatem
Mnie to jakoś obeszło. Po prostu facet jest tak napchany dumą, że nie mógłby znieść, że zabili na jego oczach kobitkę.

_________________
Człowiek zrozumie, że jest śmiertelny,
że nie ma nadziei na wskrzeszenie i przyjmie śmierć
przyjmie ją z radością.
Będzie jak Bóg,
i wszystko będzie dozwolone.
Czw Kwi 22, 2010 22:53 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Nazwa Skype
Rosette
Kami-sama R.
Kami-sama R.


Dołączył: 11 Sty 2010
Posty: 632
Skąd: wy bierzecie te pytania? Ośw

Post Odpowiedz z cytatem
Czy ja wiem... jak się kogoś nie lubi, to zawsze odwrotnie się interpretuje jego poczynania Razz
Obejrzałaś już 3 odcinek? Ja ciągle czekam na czwarty, nie ma jeszcze T.T Czuję głód.

_________________
Pon Kwi 26, 2010 17:09 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Darkan
Nowy
Nowy


Dołączył: 25 Kwi 2010
Posty: 8
Skąd: OSW ZW BLR

Post Odpowiedz z cytatem
łooooooooooo kto z was posiada całą serię tej bajeczki Question Question Question przecież to czasy tematu mojej pracy magisterskiej Very Happy Exclamation Exclamation Exclamation Bardzo prosiłbym o pożyczenie lub wypalenie na płytce (zapłacę) i prosiłbym o jak najszybsze dostarczenie Very Happy Bardzo ładna kreska i te ich stroje... hakama, kendogi, obi świetnie są rysowane na tych postaciach Cool i obowiązywały przez ponad 300lat w Japonii, aż pojawili się Amerykanie i spier....li całą kulturę i tradycję samurajską Confused

_________________
"Miecz jest duszą samuraja" - Ieyasu Tokugawa
Pon Kwi 26, 2010 17:38 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rosette
Kami-sama R.
Kami-sama R.


Dołączył: 11 Sty 2010
Posty: 632
Skąd: wy bierzecie te pytania? Ośw

Post Odpowiedz z cytatem
Niestety, to seria wychodząca, pojawiły się na razie tylko trzy odcinki :< Może manga istnieje, trzeba sprawdzić.
Jak szukasz anime o samurajach, to może Rurouni Kenshin? Ta seria juz trochę ma, ale jej tomiki mangi nadal są łatwo dostępne w Polsce <ostatnio>

_________________
Pon Kwi 26, 2010 17:43 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
administrator
Kami-sama D.
Kami-sama D.


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 536
Skąd: przyszło tam poszło...

Post Odpowiedz z cytatem
ja Hakuouki mam trzy odcinki na komputerze

_________________
Człowiek zrozumie, że jest śmiertelny,
że nie ma nadziei na wskrzeszenie i przyjmie śmierć
przyjmie ją z radością.
Będzie jak Bóg,
i wszystko będzie dozwolone.
Pon Kwi 26, 2010 18:17 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Nazwa Skype
Rosette
Kami-sama R.
Kami-sama R.


Dołączył: 11 Sty 2010
Posty: 632
Skąd: wy bierzecie te pytania? Ośw

Post Odpowiedz z cytatem
Wazzka, podeślij mi 3 odcinek Very Happy albo wstaw już na forum na mediafaire ^^

_________________
Pon Kwi 26, 2010 18:19 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Darkan
Nowy
Nowy


Dołączył: 25 Kwi 2010
Posty: 8
Skąd: OSW ZW BLR

Post Odpowiedz z cytatem
Niestety mój net nie jest przystosowany do ściągania tych waszych filmów Confused Ale już się umówiłem z Rosette to podeśle mi tych samurajów z czego będę bardzo wdzięczny, gdyż ten rodzaj fabuły i okres historyczny w sam raz nadaje mi się do mojej pracy magisterskiej Wink tylko motyw mam taki że muszę załatwić to przed piątkiem Confused bo jadę w piątek na uczelnie na dyżur promotorki i chciałbym jej przedstawić wstępne materiały do pracy i czy to zaakceptuje Rolling Eyes ale profesorka nawet zainteresowana i naucza o kulturach świata więc sądzę że jej się to spodoba Very Happy

_________________
"Miecz jest duszą samuraja" - Ieyasu Tokugawa
Pon Kwi 26, 2010 21:29 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama







Pon Kwi 26, 2010 21:29
Wyświetl posty z ostatnich:    
Skocz do: 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Irminsul  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online