Forum Irminsul Strona Główna
POMOC Rejestracja SzukajFAQ Zaloguj
PLAN SPOTKAŃ
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Irminsul Strona Główna » Spotkania Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
PLAN SPOTKAŃ
Autor Wiadomość
administrator
Kami-sama D.
Kami-sama D.


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 536
Skąd: przyszło tam poszło...

Post PLAN SPOTKAŃ Odpowiedz z cytatem
    Żeby na naszych spotkaniach nie zawiewało nudą, wystawiam listę rzeczy które możemy robić.
    Przygotowywałam ją wraz z Hisoką na ostatnim spotkaniu.
    Jeżeli ktoś chce się podjąć czegoś, niech pisze pod spodem
.

    *Kurs rysunku

    kolorowanie
    anatomia
    obsługa ołówka
    Tusze i piórka
    itp.


    *Nauka grania
    Niektórzy potrafią zagrać jakiś kawałek z openingu lub endingu na gitarze albo pianinie. Może podzielą się tą umiejętnością z chętnymi.

    *Panele o mandze i anime
    Porównywanie a&m, geneza, podparcie historyczne, mitologii, filozoficzny przekaz ( Smile )

    *Nauka tańców japońskich
    Para para i inne ludowe wygibasy

    *Historia, mitologia i inne bajki japońskie

    *Karcianki, planszówki i inne tekkeny nie tekkeny

    *Szycie maskotek, ubrań, tworzenie akcesoriów

    *Wykład o festiwalach japońskich

    *Kultura zwyczaje i przede wszystkim kuchnia Japonii

    *Gry rodem z konwentów

    Podkładanie głosów, odgrywanie scenek, wiedzówki

    *Karaoke, maty

    *Japońskie dziwolągi XD

    Yamambas i te takie straszydła

    *Wyświetlanie filmów i prelekcje z nimi związane.




    Ja się pisze na wyświetlanie filmów. Za tydzień w piątek (27 sierpnia).
    Jeśli komuś spodobał się element tej listy, albo macie jakiś własny pomysł to piszcie i rezerwujcie sobie terminy.
    Ponadto, może ktoś sobie życzy aby coś z tej listy odbyło się w najbliższym czasie?

    PS. Jeśli komuś nie pasuje wyświetlanie filmów, to mogę przynieść jakiegoś antycznego tekkena, potrzebujemy tylko dwóch padów, bo moje szlag trafił.

    To chyba tyle z mojej strony.

    Nie, nie wszystko. Jeszcze jedno. Whiskas - bez czepiania się...


_________________
Człowiek zrozumie, że jest śmiertelny,
że nie ma nadziei na wskrzeszenie i przyjmie śmierć
przyjmie ją z radością.
Będzie jak Bóg,
i wszystko będzie dozwolone.
Sob Sie 21, 2010 16:31 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Nazwa Skype
Reklama







Sob Sie 21, 2010 16:31
whiskas
Nowy
Nowy


Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 27

Post Odpowiedz z cytatem
Cytat:
Jeszcze jedno. Whiskas - bez czepiania się...
Autetycznie mnie to rozbawiło Smile

Osobiście mówię że taka lista to tzw. koncert życzeń. Fajnie, że naprawdę sporo pomysłów, ale bez osoby która się podejmie jego wykonania lista nie ma imho praktycznie żadnej wartości. Prelegent jakąś wiedzę na konkretny temat musi posiadać, a przede wszystkim musi być takowym tematem zainteresowany i mieć ochotę na jego przygotowanie. Wymagania dot. prowadzącego warsztaty są nawet bardziej wygórowane, gdyż umiejętności - przykładowo - szycia z wikipedii nie weźmiesz.
Zauważ, że to zawsze prowadzący wychodzi z pomysłem atrakcji. Atrakcja zrobiona po to żeby odbębnić pozycję na liście nie będzie dobrym panelem. Zwłaszcza atrakcja-gotowiec.

Jakie rozwiązanie proponuję?
Jakość nie ilość, nie myślmy "co można zrobić na spotkaniach OKA", ale raczej "co JA mogę zrobić na spotkaniu OKA".

Dlatego jestem raczej za zgłaszaniem własnych atrakcji w osobnych tematach. Gdy np. użytkownik x chciały poprowdzić atrakcję y zakładałby temat nazwany wg. jakiegoś klucza choćby prostego "[rodzaj atrakcji] Nazwa atrakcji" np. "[PRELEKCJA] Początki japońskiej animacji", w temacie zawrzeć wszelkie potrzebne informacje, np. potrzebny sprzęt (przy czym warto podkreślić, że absolutnie bezwzględnie potrzebny - każdy chciały projektor na swoją atrakcję, ale choćby przez to że nieczęsto nim dysponujemy potrzebny jest jakiś system priorytetów). Fajnym pomysłem byłaby też ankieta, by każdy mógł na bieżąco ocenić zainteresowanie atrakcją.

Przy okazji mogło by to też poruszyć mocno umarłe forum.

_________________
Już go tu nie ma.
Sob Sie 21, 2010 23:44 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
administrator
Kami-sama D.
Kami-sama D.


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 536
Skąd: przyszło tam poszło...

Post Odpowiedz z cytatem
Jakbyś przeczytał dokładnie to, co napisałam, to wyłapałbyś, że ja do niczego nikogo nie zmuszam. Daję propozycję i możliwość dodania własnych pomysłów. jak ktoś się będzie chciał czymś zająć, to się zajmie, jak nie, to nie.

Poza tym uważam, że tydzień w zupełności wystarcza na przygotowanie się do prezentacji na jakikolwiek temat.

W dodatku "aktywne" osoby, które zgłoszą się do czegokolwiek, to moim zdaniem rzadkość. Zważywszy, że ostatnio sam Cheese popierdzielał i starał się coś zrobić. Tak jak mówię, ja już się na coś zapisałam. Wiem, że Zośka też ma jakiś pomysł (pewnie nie jeden).

Jak tak ci brakuje osoby prowadzącej, to weź coś zrób... Samym gadaniem niewiele zdziałasz.

PS. Przez internet można się nauczyć szyć. I wiele innych rzeczy...

_________________
Człowiek zrozumie, że jest śmiertelny,
że nie ma nadziei na wskrzeszenie i przyjmie śmierć
przyjmie ją z radością.
Będzie jak Bóg,
i wszystko będzie dozwolone.
Nie Sie 22, 2010 20:59 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Nazwa Skype
whiskas
Nowy
Nowy


Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 27

Post Odpowiedz z cytatem
Hmm, być może faktycznie masz rację. Wyjdzie w praniu zapewne.

Co jednak sądzisz o systemie zgłaszania atrakcji jaki zaproponowałem? Być może gotowa baza tematów faktycznie pomoże komuś zorganizować atrakcję, ale implementacja jakiegoś gotowego schematu z możliwością jednoczesnej oceny przez innych nie wydaje mi się aż tak straszna - przede wszystkim osoby bez doświadczenia w prowadzeniu będą wiedziały na co zwrócić uwagę.
Przykładowo - załóżmy, że jakiś nowy członek (bez doświadczenia konwentowego) będzie chciał zrobić panel o anime xyz.
Cytat:
Hej, jestem nowy, chciałbym zrobić na spotkaniu prelekcję o anime xyz. Mogę w przyszły piątek?"
ludzie się zgadzają, wszystko fajnie. Po czym okazuje się, że osoba zrobiła panel na 15 minut i potrzebuje do niego jakiś sprzęt którego akurat nie ma. I wtedy mamy problem. Można pytać lub prosić o uwzględnienie w poście takich informacji - jednak ile razy można pytać czy przeszukiwać post od deski do deski.

W przypadku ustalonego systemu wyglądało by to np.
[quote=[PRELEKCJA] "Anime xyz"]
Opis: Bla, bla, bla
Długość: 15 minut
Preferowana data: 04.06.21XX
Potrzebny sprzęt: Komputer, projektor[/quote] Od razu wszystko jest przejrzyste, nie trzeba przekopywać się przez tekst, a wielkim wysiłkiem to nie jest. Widzimy np. czas trwania przez co jesteśmy w stanie zwrócić uwagę na długość i odpowiednio zareagować - albo powiadomić że panel jest za krótki albo np. dać tego samego dnia inną atrakcję, która miała tą samą preferowaną datę.

Oczywiście mogło by to wyglądać zupełnie inaczej, jak tylko by klubowicze chcieli. Co wy na to?

_________________
Już go tu nie ma.
Nie Sie 22, 2010 23:15 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
administrator
Kami-sama D.
Kami-sama D.


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 536
Skąd: przyszło tam poszło...

Post Odpowiedz z cytatem
No zauważ, że nie każdy będzie chciał prowadzić panel przez cztery godziny. Przypuszczam, że po 45 minutach wszyscy stracą koncentracje. DLatego potrzebne są stałe atrakcje, takie jak np tekken, czy maty, czy czytanie sobie mang, lub rysowanie.
W jeden dzień mogą się umówić dwie osoby. Nie ma w tym żadnego problemu. Odnośnie sprzętu, to trzeba zawsze rozmawiać z Joe i osoba biorąca się za coś, powinna sama tego dopilnować. Jeśli jest nowa niech pyta na forum.

_________________
Człowiek zrozumie, że jest śmiertelny,
że nie ma nadziei na wskrzeszenie i przyjmie śmierć
przyjmie ją z radością.
Będzie jak Bóg,
i wszystko będzie dozwolone.
Pon Sie 23, 2010 09:10 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Nazwa Skype
whiskas
Nowy
Nowy


Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 27

Post Odpowiedz z cytatem
Właśnie o to mi chodzi - sporo rzeczy trzeba załatwić na własną rękę - samemu zagadać do kogoś z klubu z propozycją, samemu do Joe o sprzęt - jest sporo załatwiania, samemu umówić się się z kimś, żeby np. był dwa panele jednego dnia etc. Przy systemie wszelkie te problemy są minimalizowane, przez co możliwe, że ludzie będą częściej zgłaszać się do prowadzenia atrakcji. Dopilnowanie wszystkiego samemu mocno zniechęca ludzi. Zauważ, że na konwentach funkcjonuje coś podobnego - tyle, że tam jest formularz.

Cytat:
No zauważ, że nie każdy będzie chciał prowadzić panel przez cztery godziny.
Mówiłem coś o czterogodzinnych panelach? Dałęm tylko przykłąd korzyści jakie imho daje system, na przykładzie czasu panelu.

_________________
Już go tu nie ma.
Pon Sie 23, 2010 12:08 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
administrator
Kami-sama D.
Kami-sama D.


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 536
Skąd: przyszło tam poszło...

Post Odpowiedz z cytatem
To zrób system.
Ja za tydzień zrobię swoje i już.

_________________
Człowiek zrozumie, że jest śmiertelny,
że nie ma nadziei na wskrzeszenie i przyjmie śmierć
przyjmie ją z radością.
Będzie jak Bóg,
i wszystko będzie dozwolone.
Pon Sie 23, 2010 13:03 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Nazwa Skype
whiskas
Nowy
Nowy


Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 27

Post Odpowiedz z cytatem
Zaproponowałem jak miałoby to wyglądać, nie mam kompetencji by tworzyć nowe działy na forum, zresztą i tak mi niepotrzebne.
Tematy można by zakładać tutaj lub ewentualnie stworzyć nowy dział "Dodaj Atrakcję" lub coś, a tutaj dyskutować po prostu o formie spotkań, sprawach technicznych i innych takich. Zrób jak uważasz. Poza tym - warto zapytać innych klubowiczów co myślą o moim pomyśle, gdyż zapewne nie każdemu będzie odpowiadał.

_________________
Już go tu nie ma.
Pon Sie 23, 2010 13:40 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
administrator
Kami-sama D.
Kami-sama D.


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 536
Skąd: przyszło tam poszło...

Post Odpowiedz z cytatem
Akurat zapytać klubowiczów możesz sam. Zrób ankietę. Ja zrobię wedle woli większości. Wystarczy poprosić.

_________________
Człowiek zrozumie, że jest śmiertelny,
że nie ma nadziei na wskrzeszenie i przyjmie śmierć
przyjmie ją z radością.
Będzie jak Bóg,
i wszystko będzie dozwolone.
Pon Sie 23, 2010 13:48 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Nazwa Skype
whiskas
Nowy
Nowy


Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 27

Post Odpowiedz z cytatem
No fakt, ankietę można zrobić samemu. Mój błąd, nie zauważyłem Smile

_________________
Już go tu nie ma.
Pon Sie 23, 2010 14:05 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yukine
Kirigirisu
Kirigirisu


Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 293
Skąd: Ikebukuro

Post Odpowiedz z cytatem
Nie wiem czy robienie teraz nowych tematów i atrakcji na tym naszym forum ma jakikolwiek sens. Z tego co wiem w planach jest nowa stronka + forum. Trzeba by potem wszystko przenosić na to nowe forum itd.

_________________
Eine Kleine Nachtmusik
Nanda?!


[BAKA INU]
Kowarekake no Orgol OVA 1/1
Kissxsis tv
Pon Sie 23, 2010 22:23 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
whiskas
Nowy
Nowy


Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 27

Post Odpowiedz z cytatem
W planach jest wiele rzeczy, a do przeniesienia właściwie byłoby niewiele... w zasadzie to regulamin i te dwa, trzy tematy, bo pewnie około tyle powstanie.

_________________
Już go tu nie ma.
Pon Sie 23, 2010 22:51 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Joe Chip
Sempai
Sempai


Dołączył: 12 Kwi 2010
Posty: 103
Skąd: Oświęcim

Post Odpowiedz z cytatem
Niestety muszę poinformować, że najbliższe piątkowe spotkanie t.j. 24.09.2010 nie może odbyć się w OCK. W tym dniu będą w całym budynku odbywać się warsztaty, nie mam pewności, czy wszystko zostanie uporządkowanego do czasu naszego spotkania (z tego też powodu w niedzielę nie odbędzie się spotkanie OKF). Lepiej sobie darować i zmobilizować się, by za dwa tygodnie wszystko wypadło już dobrze i żebyśmy mogli spotkać się w jak najszerszym gronie.

Pozdrawiam
Sro Wrz 22, 2010 10:57 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Hisoka_Hoshigaki
Sempai
Sempai


Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 176

Post Odpowiedz z cytatem
Jesli chodzi o mnie to mam nuty na pianino do dwoch fragmentow z Hellsinga i do czolowki z Rozowej Pantery (rozpracowane, moge pomoc sie uczyc ), oraz do tej poczatkowej muzyczki ze Star Wars (nie ruszone - jakby ktos chcial to sprobuje znalezc). Mam tez (niestety tylko) jedna talie kart Yu-Gi-Oh. Zeby zrobic turniej przydalaby sie minimum jeszcze jedna Sad. Jesli chodzi o rysowanie to odpadam - ale jak ktos bedzie uczyl to chetnie poprobuje Razz

_________________
Let's live our lives heroicaly,
Let's live them with style.
Sob Wrz 25, 2010 20:30 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
administrator
Kami-sama D.
Kami-sama D.


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 536
Skąd: przyszło tam poszło...

Post Odpowiedz z cytatem
J się chętnie zapiszę na te nuty ;D O ile ktoś mnie nauczy jak rozpoznawac te znaczki bo mam o tym takie pojęcie jak krasnoludka Berta o czytaniu ogólnie.

_________________
Człowiek zrozumie, że jest śmiertelny,
że nie ma nadziei na wskrzeszenie i przyjmie śmierć
przyjmie ją z radością.
Będzie jak Bóg,
i wszystko będzie dozwolone.
Sob Wrz 25, 2010 20:51 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Nazwa Skype
Reklama







Sob Wrz 25, 2010 20:51
Wyświetl posty z ostatnich:    
Skocz do: 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Irminsul  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online